300 TL üzeri tüm alışverişlerinizde Ücretsiz Kargo

Online Satış
Üye Girişi

Kahvaltılık Toz Zahter 250 Gr

 • Stok Kodu: 14531
 • Stok Miktarı: 124 Adet
 • Gönderim Süresi: 1 Gün
35,90 TL 29,90 TL

 

Kahvaltılık zahter, Güneydoğu Anadolu kahvaltı kültürünün en keyifli ve lezzetli besin kaynaklarından biridir. Hatay’ın meşhur kahvaltılık zahteri, taze ve kaliteli malzemelerden geleneksel yöntemlerle yapılmaktadır. Özellikle sağlıklı yaşamı doğal ürünlerde arayanlara tavsiye ederiz. Ayrıca yöresel lezzetleri sevenler içinde oldukça lezzetli ve ideal bir seçenektir. İçerisinde pek çok baharatı içeren kahvaltılık zahter size gün boyu zindelik ve canlılık verirken sindirim sisteminizi rahatlatır.

Ürün Açıklaması

 • Anadolu’da yüzyıllardır kahvaltı sofralarında yer alan oldukça sağlık deposu bir baharat karmasıdır. Bu kahvaltılığı tüketmek doğal bir şekilde yapıldığı zaman kişiyi hastalıklara karşı oldukça dirençli hale getirmektedir. Bu yapısı sayesinde özellikle kışın gribe karşı tam bir koruyucu olarak tüketilmelidir.

  Kahvaltılık zahter yapımında taş dibekler kullanılır. Bu sayede içerisine konulacak olan hububatlar tamamen istenilen şekilde tozlaştırılmaktadır. Elde dövülerek yapıldığı için içerisine konulan besin maddelerinin besin değerlerinde herhangi bir kayıp olma durumu söz konusu değildir.

  Zaman içerisinde geleneksel anlamda bir kahvaltı kültürü olarak karşımıza çıkmaktadır.Ev usulü 

  kahvaltılık zahterin içerisinde nohut, leblebi, bulgur, rezene, karpuz çekirdeği, pul biber, kişniş gibi daha birçok sayıda farklı baharat ve bakliyat karıştırılmaktadır.

  Karşımın homojen olması açısından havanda dövülme işleminden önce içine konulan malzemelerin oranı uzman çalışanlarımız tarafından ayarlanmaktadır.

  İçerisinde bulunan faydalı baharatlar sayesinde kabızlık sorunu ortadan kalkar ve metabolizmaya iyi geldiği için bağırsakların güzel bir şekilde çalışmasına önayak olur.

  Uzun süre tokluk hissi de verir ve son derece doyurucu bir besin kaynağı olma özelliği taşır.

  Soğuk sıkım sızma zeytinyağı ile birlikte tüketilir ve sağlığa bu şekli ile daha bir faydası dokunur.

  Bir alışanın bir daha vazgeçemeyeceği özgün Anadolu lezzetlerinden biridir ve sofralarınızda kesinlikle bulunması önerilmektedir.

Ürün Yorumları