Sendromsuz Pazartesiler İçin Biz Buradayız

Ana Sayfa Sendromsuz Pazartesiler İçin Biz Buradayız

Sendromsuz Pazartesiler İçin Biz Buradayız

MAKALE - 2018-07-03 14:03:56

Sendromsuz Pazartesiler İçin Biz Buradayız

Sendromsuz Pazartesiler İçin Biz Buradayız

Sendromsuz Pazartesiler İçin Biz Buradayız; evet yanlış duymadınız! "Nasıl olacak peki?" diye içinizden geçirdiğinizi duyar gibiyiz. Tabi ki tarihi değerlerle günümüze uzanan huzurlu bir ortam, damak tadınıza hitap ederek mutluluğunuzu arttıran tatlar sayesinde; Meclis Künefe'nin birbirinden lezzetli menüleri ve tarihi ortamında sizleri bekliyoruz.

Özellikle şehirleşmenin artması ve kent merkezlerindeki nüfusun çoğalmasıyla hayatımıza giren bir kavram "Pazartesi Sendromu". Kimileri için gerçekten var ve insanın haftaya başlangıcını doğrudan etkiliyor. Kimilerine göreyse bir şehir efsanesi... Ancak gerçek olan bir şey var ki haftaya başlangıcımız çok önemli ve o haftanın neredeyse tamamını etkiliyor.

Pazartesi sendromunu yenmeniz, kendinize tatlı bir mola vermeniz için sizlere harika teklifler sunuyoruz. Damak tadınıza hitap ettiği kadar, tarihi mistik havasıyla duygularınıza da hitap eden Meclis Künefe, Meclis Kültür Sanat Merkezi içerisinde konuklarını bekliyor. Sendromsuz Pazartesiler İçin Biz Buradayız diyoruz.

Pazartesi Sendromu Nedir?

İş hayatında olanlar ve öğrencilerin yakından tanıdığı bu kavram tamamen duygusal etmenlere bağlı olup, hafta sonu tatilinden çıkıp çalışma başlangıcına geçişte hissedilen olumsuz duygulardır. Hafta sonunun hafta içine göre çabucak gelip geçmesinin etkisiyle "Yine Zorlu Bir Haftaya Başlayacağım" düşüncesi özellikle pazar günü hissedilmektedir.

Peki insanlar pazartesi sendromuna yakalandığını nasıl anlar?

  • Pazar günü bir gözümüzün sürekli saatte olup "Eyvah Bitiyor Gün" endişesi
  • Hatta bazı kişilerde ne hikmetse hep pazar günü yaşanan karın ağrısı
  • Yeni bir haftaya başlama endişe veya korkusu
  • Haftaya başlamadan önce gelen nedensiz moral bozukluğu
  • ve olmazsa olmaz pazar gecesi uyuyamama, huzursuzluk

İster pazartesi sendromunuzu yenmek için ister haftaya zinde bir başlangıç yapmak için olsun... Reddedemeyeceğiniz tatlarımız ve ortamımızla damak tadınıza olduğu kadar duygularınıza da hitap ediyoruz.

Sendromsuz Pazartesiler İçin Biz Buradayız

Haftanın geri kalanında zinde ve ferah hissetmeniz için Meclis Künefe'de enfes seçenekler sizleri bekliyor. Tek yapmanız gereken şehrin odak noktasındaki işletmemize gelerek sizin için en uygun lezzetler arasından seçim yapmanız. Seçiminizi kolaylaştırmak için bir soruya daha cevap verelim. "Meclis Künefe'de Pazartesi Sendromunu Nasıl Yenebilirim?

Zinde Başlangıç İçin Yöresel Kahvaltı:

Meclis künefede iki muhteşem kahvaltı menüsü arasından seçiminizi yaparak haftaya zinde bir başlangıç yapabilirsiniz. Dilerseniz sürkhalhalı ve attünü zeytinlerikekik salatasıtuzlu yoğurt; Bölgeye has zahterzeytinyağı gibi ürünlerle hazırlanan “Hatay Yöresel Kahvaltı.

Farklı yöre lezzetlerini tatmak isterseniz de tulum lorukaradut-frambuaz reçeliEzine Peynirisiyah ve yeşil zeytin çeşitleri gibi batıya uzanan “Ege Köy Kahvaltısı” menümüzü tercih edebilirsiniz.

Odaklanmak ve Rahatlamak İsteyenlere Kahve Keyfi:

Tercihinize göre sabahı enerjik karşılamak veya gün içerisinde odaklanmanızı kolaylaştırmak için bir kahvenin çok iyi geldiği inkâr edilmez bir gerçektir. Global kahve kültürünün en çok tercih edilen öncülerinden olan illy kahve bu konuda size oldukça yardımcı olacaktır.

Geleneksel lezzetinden vazgeçemeyenlere de harika bir teklifimiz var. Olması gerektiği gibi ağır ağır tam kıvamında pişirilen "Kumda Türk Kahvesi" Meclis Künefe'nin mistik yapısında sizlerle buluşuyor.

Tatlı Bir Mola Vermek İsteyenlere Ev Yapımı Künefe:

Bir tatlı herkese iyi gelir... Eski Antakya Evleri’nden günümüze miras kalan lezzet öyküsü, Geleneksel Tereyağlı Ev Künefesi konusunda kentin en lezzetli durağında bir mola vermeye ne dersiniz? Künefemizin imalatı, müşterilerimizin siparişi verdiği anda başlamakta, dilerseniz inanılmaz hafifletici etkisi olan köy sütü ile birlikte ikram edilmektedir.

Sendromsuz Pazartesiler İçin Biz Buradayız. Meclis Künefe’nin tarih kokan mistik ortamına ve eşsiz lezzetlerine sizleri de bekliyoruz.