Hatay'da Künefe Tarihin İzlerini Taşıyan En Eski Evinde Yenir

Ana Sayfa Hatay'da Künefe Tarihin İzlerini Taşıyan En Eski Evinde Yenir

Hatay'da Künefe Tarihin İzlerini Taşıyan En Eski Evinde Yenir

MAKALE - 2018-07-02 11:05:10

Hatay'da Künefe Tarihin İzlerini Taşıyan En Eski Evinde Yenir

Hatay'da Künefe Tarihin İzlerini Taşıyan En Eski Evinde Yenir

Hatay'da Künefe Tarihin İzlerini Taşıyan En Eski Evinde Yenir diyoruz çünkü lezzetimize güveniyoruz. Damak tadına hitap edebilmek, herkes tarafından beğeniyle bahsedilen menülere sahip olmak dünyadaki en zor işlerden biri olduğu kadar en keyifli işlerinden biridir. Meclis Künefe olarak özenle hazırladığımız lezzetlerin, konuklarımız tarafından beğeniyle karşılanmasının keyfini yaşıyoruz.

Tüm lezzet uzmanlarının ortak bir paydada buluştuğu konu, yiyeceklerin duyu organlarımıza hitap ettiği oranda başarılı bulunduğudur. Bunun sonucunda da lezzeti kabul edilen yiyecekler sadece besleyici olmakla kalmamakta mutlu da etmektedir. Meclis Künefe olarak işimizi bu bilinçle yaparak, konuklarımızı keyifle ağırlıyor; mutlulukla uğurluyoruz.

Hatay'da Künefe Tarihin İzlerini Taşıyan En Eski Evinde Yenir

Geleneksel tereyağlı ev künefesi denilince Hatay'ın ilk akla gelen mekânı olan Meclis Künefe, her zaman sipariş anında üretimi başlayan taze bir tatlı deneyimi sunmaktadır. Dünya mutfakların meşhur, sıcak olarak servis edilen yegâne tatlımız künefeyi, en doğal malzemelerle, yöresel lezzeti ve kıvamına uygun servis ediyoruz.

Tüm bu hummalı çalışmanın arkasında misafirlerimizi Hatay'ın tarihi değerlerini hatırlatan, mistik ortamıyla eşsiz bir huzur sunan Meclis Kültür Sanat Merkezi içerisinde sizlerle buluşturuyoruz. Damak tadınıza hitap ettiği kadar, tarihi yapısıyla duygularınıza da hitap eden Meclis Künefe, Hatay'da tatlı bir durak olarak sizleri beklemekte…

Yakın tarihimize Hatay Cumhuriyeti'nin meclis binası olarak hizmet eden Meclis Kültür Sanat Merkezi, geçmişi 1927 yılına uzanan Fransız mimarisi eseridir. Yapıldığı yıllarda sinema salonu olarak değerlendirilen bina, "Empire" yani "İmparatorluk" salonu olarak adlandırılmıştır. Aktif olarak kullanıldığı dönemlerde sinema tarihi açısından coğrafyasının ilklerine imza atmış ve restore edilerek günümüze kadar cazibesini korumayı başarmıştır.

İşte bu yüzden diyoruz ki Hatay'da Künefe Tarihin İzlerini Taşıyan En Eski Evinde Yenir, o ev de Meclis Künefe'dir.

Köy Sütünün Hafifletici Etkisi Eşliğinde

Anadolumuzun en meşhur lezzetlerinden biri olan künefe sadece bir tatlı olarak anılmamaktadır. Hazırlanışından sunumuna kadar beğeniyle anılan bir gurme lezzeti olarak bilinmektedir. Ancak bu damak tadını her yerde aynı lezzette bulamayacağınızı hatırlatmak isteriz. Geleneksel Tereyağlı Ev Künefesi'nin yolculuğu, siparişin alındığı an üretimine geçilmesindeki ustalık isteyen süreciyle başlar; masanıza geldiği an çıtır çıtır kıvamıyla damağınızda lezzetini hissettirir.

Meclis künefe, unutulmaya yüz tutmuş yöremize has bir geleneği canlandırarak Geleneksel Tereyağlı Ev Künefesi keyfinize keyif katacak "köy sütü"nü de sizlerle buluşturuyor. Lezzetine doyamayacağınız künefemizin tadını tam olarak almanızı sağlayacak Köy Sütü ile birlikte; mideniz rahatlayacak ve her yudumdan sonra künefenin tadını ilk lokmadaki kıvamında alabileceksiniz.

Şehrin en merkezi ve en mistik ortamında tatlı bir mola vermek isterseniz, sizleri de Meclis Künefe'ye bekliyoruz.