Hatay'da Kahvaltı Nerede Yapılır?

Ana Sayfa Hatay'da Kahvaltı Nerede Yapılır?

Hatay'da Kahvaltı Nerede Yapılır?

MAKALE - 2018-06-23 17:08:03

Hatay'da Kahvaltı Nerede Yapılır?

Hatay'da Kahvaltı Nerede Yapılır?

"Hatay'da Kahvaltı Nerede Yapılır" gerek turistik gezi için Hatay'a gelen konuklar gerekse de çeşitli organizasyonlar için veya ailesiyle vakit geçirmek isteyenlerin cevap aradığı bir soru. Zengin mutfak kültürüyle zihinlerde ve damakta yerini alan Hatay'da ana yemek menüleri, tatlılar için olduğu kadar kahvaltı menüleri için de son derece zengin ve yöresel lezzetler bulmanız mümkün.

"Hatay'da Kahvaltı Nerede Yapılır" diye merak ediyorsanız Geleneksel Ev Yapımı Künefe'de olduğu gibi muhakkak ziyaret etmeniz gereken Meclis Künefe'ye bekliyoruz sizleri. Hatay'ın en merkezi konumu olan Cumhuriyet Meydanı yakınında, Asi nehrinin kenarında tarih kokan mistik yapımızda hayır diyemeyeceğiniz zengin kahvaltı menüleri sunuyoruz konuklarımıza.

Hatayın merkezinde kahvaltı keyfi yaşayabileceğiniz Meclis Künefe. "Hatay gezilecek yerler"in hemen yanı başında Hatay Gurme Kahvaltı kalitesinde güne başlangıç imkânı sunmaktadır.

Meclis Künefe Hatay Kahvaltı Çeşitleri

Günün en önemli menüsüne zengin seçeneklerimizle harika bir başlangıç yapmanızı sağlıyoruz. Çok katılımcılı "Hatay'da Kahvaltı Organizasyonları"nız için Ekonomik Kahvaltı menümüzü tercih edebilirsiniz. Bunun yanında Ege Köy Kahvaltı ve Yöresel Kahvaltı menüleri de hazırlamaktayız.

Dilerseniz sürk, halhalı ve attünü zeytinleri, kekik salatası, tuzlu yoğurt... Bölgeye has zahter, zeytinyağı gibi ürünlerle hazırlanan “Hatay Yöresel Kahvaltı” sayesinde geleneksel bir kahvaltı sofrasını seçebilirsiniz.

Farklı yöre lezzetlerini tatmak isteyen konuklarımız ise tulum loru, karadut-frambuaz reçeli, Ezine Peyniri, siyah ve yeşil zeytin çeşitleri gibi batıya uzanan “Ege Köy Kahvaltısı” menümüzü tercih edebilirler.

Hatay kahvaltı yerleri arasında en gözde ortam Meclis Künefe. Dilediğiniz kahvaltı tercihiniz aileniz, dostlarınız ve grup organizasyonlarında siz değerli misafirlerimizin arzusuna sunulmaktadır.

Hatay'da Kahvaltı Nerede Yapılır?

Enerjik olarak güne güzel başlangıç yapmak için harika bir kahvaltı sofrasında, sevdiklerinizle beraber günaydın demek ister misiniz? Yöresel peynir çeşitleri, zeytin çeşitleri, bahçemizden mevsimine göre yeşillikler, mevsiminde domates biber salatalıklar... Ev yapımı meyve reçelleri, yumurta çeşitlerimizle sizleri Meclis Künefe'ye, Hatay kahvaltı sofrası sunumumuza bekliyoruz.

Tüm bu isteklerinizi tarihin izlerini taşıyan, şehrin cazibe merkezinde, huzur dolu mistik bir ortamda tadabilmek keyfinize keyif katacak. Meclis Kültür Sanat Merkezi içerisindeki Meclis Künefe Asi nehrinin kenarında, tarihi değerlerle, kültürel-turistik alanların ortasında tatlı bir durakta. Hatay'da Kahvaltı Nerede Yapılır sorunuza cevap vermeyi beklemekte.