Bizim En Büyük Tutkumuz Sizin Kahve Aşkınız

Ana Sayfa Bizim En Büyük Tutkumuz Sizin Kahve Aşkınız

Bizim En Büyük Tutkumuz Sizin Kahve Aşkınız

MAKALE - 2018-07-02 16:39:49

Bizim En Büyük Tutkumuz Sizin Kahve Aşkınız

Bizim En Büyük Tutkumuz Sizin Kahve Aşkınız

Kahve ülkemizde olduğu gibi tüm dünyada keyifle tüketiliyor, kendine has bir tutku sunuyor; işte bu yüzden Meclis Künefe'de Bizim En Büyük Tutkumuz Sizin Kahve Aşkınız. Anadolumuza ilk girişi Kanuni Sultan Süleyman dönemine uzanan kahve, yapılış, sunum ve içim farklılıklarına kadar her aşaması özenle gerçekleştirilen bir kültürdür.

Avrupa'da kendine bambaşka bir sunum özelliği kazandırılan kahvenin az bilinen bir özelliği de o topraklara kahve ticaretinin Osmanlı döneminde Saray sultanları sayesinde olmasıdır. Ancak dediğimiz gibi kahve her kültürde kendine has bir tutkuya dönüşüyor. Avrupa ve dünyanın geri kalanında genellikle expresso, latte gibi yapımlar yaygınken, ülkemizde ağır ağır kaynatılarak pişirilen Türk Kahvesi tercih edilmiş.

Dillere dolanan o deyimde olduğu gibi 40 yıllık hatırı ile kahve Anadolu kültürünün beşiğinde hala yaşatılmakta ve yaşamımızın değerli bir parçası olmaya devam ediyor. Yoğun iş temposundan sonra "yorgunluk kahvesi", kendimize küçük bir mola vermek istediğimizde "keyif kahvesi" her zaman iyi bir seçim olmuştur.

Global Kahve Kültürü illy Kahve Meclis Künefe'de İçilir

İtalya'nın Trieste kentine ve 1933 yılına uzanan geçmişiyle dünyada kahvenin öncü firmalardan biridir illy. Günümüzde 140'dan fazla ülkede, dünyanın en prestijli 50 bine yakın otel, restoran ve cafelerinde tercih edilen bir marka aynı zamanda.

Illy kahvesinin en büyük özelliği tek harman yapısına sahip olmasıdır. Küresel anlamda en kaliteli kahve çekirdeği olarak kabul edilen Arabica çekirdeklerinin direkt üreticilerden temin edilmesiylekalitesini de korumaktadır. Kendine has kavrulma yöntemleri kullanılan illy kahve, her zaman aynı kıvam ve kalite beklentilerini karşılamaktadır.

Meclis Künefe'nin tarih kokan mistik ortamında en keyifli sunumuyla tüketebileceğiniz illy kahvelerinin kalitesi hazırlanışında da kendini hissettirmektedir. Diğer kahve üreticilerinin orta kıvam kahve için harcadığı toz kahve miktarının yarısıyla bile oldukça yoğun kahve kıvamı elde edilebilmektedir.

İlly'nin diğer bir estetik özelliği ise kahve fincanlarının da kendine has tasarım eseri olmasıdır. Harika bir kahve içimini, estetik bir sunumla daha da zenginleştirmek isteyen illy, dünyanın önde gelen sanatçıları tarafından dizayn edilen kendi fincanlarını kullanıyor.

Bol Köpüklü Enfes Pişirimiyle Kumda Türk Kahvesi

Nevi şahsına münhasır hazırlanma tekniği sayesinde UNESCO Kültürel Miras Listesi’nde kendine yer bulan Türk Kahvesi keyfiniz için de Meclis Künefe'yi tercih etmeniz için bir nedeniniz var. Her zaman aynı kıvamda tüketilmesi için tam da olması gerektiği gibi kumda Türk Kahvesini tercih edebilirsiniz.

Her zaman aynı ısıda, bol köpüklü Türk damak tadına uygun Türk Kahvesi için, kuma gömülen cezve ısıyı her taraftan eşit olarak alır. Bu sayede kahve dengeli ve kıvamında pişerek doygun bir kıvam sunar. Sizin de cevaplamanız gereken tek bir soru kalır geriye: Kahveniz Nasıl Olsun? Sade, Orta, Şekerli...

Bizim En Büyük Tutkumuz Sizin Kahve Aşkınız

Meclis Künefe, yöresel kahvaltı, Geleneksel Tereyağlı Ev Künefesi ve daha bir çok lezzetinin ardından, harika bir kahve keyfi deneyimi sunuyoruz. Asi nehrinin kenarında, Tarihi Meclis Binası içerisinde, şehrin odak noktasında sizleri de bekliyoruz.